na IV NIEDZIELE WIELKANOCNĄ

21.04. 2024  r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się szczególny Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Codziennie  na Mszy św. wraz modlitwą Grona Przyjaciół WSD będziemy rozważać słowa „ Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn” i zanosić modlitwy do Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

2. Jutro  – 22 dzień miesiąca kwietnia Dzień papieski, który poświecony jest pamięci i modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Mszy św. o godz.7.00 adorując relikwie będziemy prosili Boga przez naszego orędownika w niebie. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo.

3. W liturgii Kościoła tego tygodnia będziemy  obchodzić następujące

wspomnienia i uroczystości:

– we wtorek św.Wojciecha, bp i m. -Patrona Polski,

– w środę  wspom. św.Jerzego, m – patrona żołnierzy, policjantów i harcerzy,

– w czwartek czcimy św.Marka, Ew.– rozpoczynają się Dni Krzyżowe i dni modlitw o dobre tegoroczne urodzaje, na Mszy św.  o godz. 7.00 poświęcenie ziemniaków do sadzenia i nasion.

Poświęcenie pól i ogrodów oraz modlitwa przebłagalna o dobre urodzaje odbędzie się wg. ustalonego porządku – początek nabożeństwa od godz. 16.30.  ( co 1/2 godz.)

– w niedzielę -28.04 – w Kol. Pilczycy, Miedzianej Górze i Zalesiu.

4. W ramach akcji „Pola Nadziei” Caritas Diecezji Kieleckiej zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki ofiar na rzecz Hospicjów, które prowadzi nasza Caritas. Hospicja stacjonarne i domowe obejmują opieką chorych onkologicznie i terminalnie. Hospicjum im.św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach podejmuje od tego roku także trud objęcia opieką paliatywną chorych dzieci. Symbolem tej akcji jest wiosenny kwiat – żonkil. Z darem serca zanieśmy wiosnę do Hospiscjum.W przyszłą niedzielę przy naszym kościele odbędzie się zbiórka ofiar na ten piękny, potrzebny i szczytny cel.

5.  W zakrystii są rozprowadzane czasopisma katolickie – „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Serdecznie zachęcam do ich nabywania.

6. Wszystkim Szanownym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny lub rocznicę urodzin, składam serdeczne życzenia: obfitego Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Maryi – naszej Matki i Królowej nieba.

/intencje //zapowiedzi/           SZCZĘŚĆ BOŻE !  Ks. Proboszcz                                            Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, będzie dla nas drogowskazem do wiernego podążania za Jezusem, dobrym Pasterzem.