na  XVI NIEDZIELE  ZWYKŁĄ

21. 07. 2024 r.                                                               1. W liturgii Kościoła tego tygodnia będziemy  obchodzić:

• jutro czcimy św. Marię Magdalenę, pierwszego świadka zmartwychwstania Chrystusa,
– we wtorek św. Brygidy, zakonnicy – Patronki Europy,
– w środę wspomn. św. Kingi, dziewicy i zakonnicy,

– w czwartek czcimy św. Jakuba, Ap i wspom. św. Krzysztofa, –

odpust w parafii Stanowiska

– w piątek św. Anny i Joachima, rodziców Najśw. Maryi Panny, ziemskich dziadków P.Jezusa-odpust w Kurzelowie ku czci św.Anny

2. Jutro – 22 dzień miesiąca lipca Dzień papieski, który poświecony jest pamięci i modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Mszy św. o godz. 7.00 adorując relikwie świętego będziemy prosili Boga przez naszego orędownika w niebie. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. W tym czasie za wstawiennictwem św.Krzysztofa będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi i o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest także kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztofa i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu. Poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów w naszej parafii obędzie się w przyszłą niedzielę – 28. lipca – na zakończenie każdej Mszy św.

4.W przyszłą niedzielę (tj.28.07.) z inicjatywy Ojca św. Franciszka będzie obchodzony w całym Kościele 4. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, a towarzyszyć mu będą słowa z Ps 71: „Na starość nie opuszczaj mnie Panie”. Modlitwa w intencji osób starszych, odwiedziny dziadków przez wnuków czy zaproszenie do osobistego spotkania młodych z przedstawicielami starszych pokoleń – to niektóre ze sposobów, w jaki można przeżywać Światowy Dzień Osób Starszych. Chodzi po prostu  o odwiedzenie swoich dziadków, ale także innych osób starszych z terenu własnej wspólnoty.

5. Zbliża się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Tradycyjnie kilka z nich będzie w tym roku przechodziło przez naszą parafię. Z Wiślicy 5.08.wyruszy także 43.Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem „Z MARYJĄ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA”. Zapisy tylko przez Internet – on-line: www.pielgrzymka.kielce.pl( informacje w gablocie). Jest również możliwość wpisania się do grupy św. Jan Paweł II. czyli pielgrzymów duchowych.

6. W zakrystii są rozprowadzane czasopisma katolickie –„Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci szkolnych „Promyczek Dobra”. nr wakacyjny (10 zł).                                 7. Wszystkim obecnym na Mszy św., a zwłaszcza naszym  gościom życzę błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia modlitwy i pracy. Rolnikom wytrwałości i dobrej pogody w pracach polowych.                            /intencje//zapowiedzi/               SZCZĘŚĆ BOŻE! Ks. Proboszcz                                    Jezus Chrystus jako Dobry Pasterz najlepiej wie, czego nam potrzeba dlatego udziela nam nieustannie łaski i dobra. Niech błogosławieństwo Boże będzie                    dla nas pocieszeniem i umocnieniem na drogach wiary.